josip prowadzi tutaj blog rowerowy

Wpisy archiwalne w miesiącu

Luty, 2011

Dystans całkowity:277.50 km (w terenie 94.50 km; 34.05%)
Czas w ruchu:08:05
Średnia prędkość:21.53 km/h
Maksymalna prędkość:50.00 km/h
Liczba aktywności:12
Średnio na aktywność:23.12 km i 2h 01m
Więcej statystyk

Po klamotki

d a n e w y j a z d u 14.00 km 0.00 km teren 00:40 h Pr.śr.:21.00 km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:wheeler
Poniedziałek, 28 lutego 2011 | dodano: 01.03.2011

do sklepu rowerowego znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkiego Bubla, gdzie zapodziewają się faktury na 15 baniek.

Dopiero teraz wymieniłem "tymczasowy" łańcuch założony latem w Kłodzku, na dzień przed maratonem w Głuszycy. Wyciągnął się o 0,1% na 2300 km, czyli aż tak gumowy jak Kłosiu straszył, to nie był:). Teraz mam XT (bo przecenili o 20%) i oczywiście nową kasetę (Deore starczy, to i tak się masakrycznie szybko zużywa). Korba (pozagrupowa między Alivio i Deore) jest ok i na ten sezon zostaje, szczególnie, że środkowa tarcza była niedawno wymieniona.

Do tego Brunox, lampka na tył (poprzednia po 3 klejeniach zaczepu gdzieś się w końcu urwała i przepadła) i okładziny do V-brake'ów (nowe hamulce założyłem pod koniec października i przecież wiele od tego czasu nie jeździłem ale zima panie, zima). I od razu portfel lżejszy, łatwiej się jechało z powrotem:-)


Good bikes!


Kategoria na temat, ride for fun

Po czym rozpoznajemy ścieżkę rowerową...

d a n e w y j a z d u 8.00 km 2.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Merida
Poniedziałek, 28 lutego 2011 | dodano: 01.03.2011

zimą w Poznaniu? Jest to po prostu nieodśnieżony pas drogi, służący dodatkowo do składowania śniegu, który zalegał na jezdni:)
Przykład - ot choćby ul. Krakowska, ul Wszystkich Świętych, ul. Za Bramką (jakieś 100 m od Urzędu Miasta), itd, itp...


Kategoria Commuter

Zimowy WPN

d a n e w y j a z d u 75.00 km 40.00 km teren 03:30 h Pr.śr.:21.43 km/h Pr.max:50.00 km/h Temperatura:2.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:wheeler
Niedziela, 27 lutego 2011 | dodano: 27.02.2011

No, w końcu wyż rosyjski trochę ustąpił. Mimo blisko 4 godzin spędzonych na dworze, nie przemarzłem i po raz pierwszy od dawna nie miałem problemu drętwiejących z zimna paluchów.

Wybrałem się do WPNu. Objechałem j. Jarosławskie a następnie terenem w słabo ubitym śniegu przebiłem się nad Góreckie (wielu spacerowiczów łażących po lodzie na środku jeziora!). Następnie do Kociołka i zimowe zdobycie Osowej Góry ścianą płd-zachodnią (bodajże). Z Mosiny próbowałem przejechać pierścieniem i skrajem łęgów rogalińskich do mostu ale gdy w pewnym momencie coś zaskrzypiało pod kołami zdałem sobie sprawę, że jadę po lodzie! (tak mocno Warta wylała). Wymiękłem i wróciłem nadkładając w ten sposób kilka kaemów. Za mostem odbiłem zaraz w lewo i drogą z płyt (która dziś była drogą z płyt przykrytych śniegiem) zrobiłem skrót do Wiórka. Następnie Starołęka i szukanie (bezowocne) wolnej myjki - rower od kilku już tygodni uwalony był okropnie.

Potem podjechałem jeszcze do ojca na Rusa na mały posiłek regeneracyjny i początek meczu Kolejorza (nie dało się tego oglądać). W drodze powrotnej znowu wszędzie kolejki do myjek samoobsługowych ale za trzecią próbą udało się wreszcie znaleźć wolne stanowisko. Pewnie tylko dzięki temu, że już się ściemniało i znowu zaczął ścinać mróz.

Ogólnie bardzo fajny wypad z dużą ilością terenu. Słoneczko już naprawdę potrafi przyjemnie przygrzać pod koniec lutego.

Jutro wrzucę fotę znad Góreckiego i hokeistów na rozlewiskach Warty, śmigających po tafli lodu zanurzonej w wodzie - no brain at all some of them, jak mawiał Kłapouchy.

EDIT: obiecane zdjęcia:


Nad Góreckim, ścigant jeszcze brudny. Jak się dobrze przypatrzeć, to widać ludzi łażących po jeziorze.Hokeiści, widok z mostu w Rogalinie


Trasa:


Dystans z mapki mocno zaniżony ponieważ większości dróg terenowych w ogóle nie ma w bikemapie. Rysowałem po prostu linie na oko przez las, nawet nie mam pewności czy trafiłem w Osową, he he.
Licznik wciąż nie daje rady. Już nie wiem czy on tak nie lubi tej zimy czy może po prostu czas go wymienić....

A na koniec pytanie, które trochę wstydzę się zadać ale co mi tam:) - czy do opon ust potrzebne są inne obręcze niż do dętek?

Good bikes!


Kategoria 50-100

Ty na rowerze przyjechałeś?!

d a n e w y j a z d u 14.00 km 4.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-10.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Merida
Piątek, 25 lutego 2011 | dodano: 26.02.2011

Do niedawna jeszcze w biurze patrzyli jak na twardziela, ostatnio bardziej jak na świra:-)

Poranki jak w kieleckiem:), powroty już przyjemniejsze, szczególnie w czwartek kiedy udało mi się wyjść po 15.


Kategoria Commuter

Wyż Rosyjski

d a n e w y j a z d u 6.50 km 2.50 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-15.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Merida
Wtorek, 22 lutego 2011 | dodano: 23.02.2011

Gdy na rozległych stepach Kazachstanu i południowej Rosji, gdzieś na wschód od Czelabińska, coraz mocniej operujące pod koniec lutego słońce ogrzewa powietrze nawet do -15 stopni, dzieci odziane jedynie w lekki pled opuszczają wreszcie jurty by cieszyć się zabawą w tych pierwszych zwiastujących wiosnę dniach. Długa zima zahartowała ich ciała i charaktery, tak jak przez wieki wykuwała kolejne pokolenia nieugiętych wojowników środkowej Azji - Hunów, Arpadów, Mongołów, Osmanów, Turkmenów - ludzi twardszych niż zbroje zlęknionej Europy:-).


I tylko nie wiem co mnie pokusiło by dzisiaj iść do roboty z buta - przemarzłem bo byłem na dworze 2 x dłużej niż gdybym jechał rowerem. Jutro już nie powtórzę tego błędu...


Good bikes!


Kategoria Commuter

Tato, ale mało dzisiaj byłeś

d a n e w y j a z d u 36.00 km 25.00 km teren 01:40 h Pr.śr.:21.60 km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-7.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:wheeler
Poniedziałek, 21 lutego 2011 | dodano: 21.02.2011

Takimi słowami moja córka, lat 3, skomentowała dzisiejszy trening:-) A miało być tak pięknie - wywiady, autografy i uściski dłoni z powodu przyjęcia w poczet członków (męskich oczywiście:-)) Emed Racing Teamu!
Chociaż tak naprawdę to aż tak źle nie było, szczególnie jak na panujący dziś wyż syberyjski. Do sukcesów należy zaliczyć na pewno brak gleby mimo momentami bardzo śliskiej nawierzchni.

Największym problemem były znowu palce u rąk, musiałem się parę razy zatrzymać i je rozgrzać bo inaczej autentycznie mógłbym sobie je odmrozić.

Trasa:


Jutro wrzucę jeszcze 1 klimatyczne zdjęcie naszej pięknej (choć za długiej) zimy.
EDIT: Spełniam obietnicę:Good bikes!


Kategoria 20-50

Wróciła zima

d a n e w y j a z d u 10.00 km 0.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-3.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Merida
Czwartek, 17 lutego 2011 | dodano: 20.02.2011

tylko po co?
Dojazdy i powroty z fabryki ofert:) trasą najkrótszą z możliwych po albo mróz tęgi i wietrzysko lodowate (środa) albo śniegu intensywne opady (czwartek).
W przedłużony (o piątek) weekend miałem rozbrat z rowerem. Zamiast tego - jod, kwasy omega 3 w hurtowych ilościach, basen, grota solna, sauna i pierdzenie w jaccuzi:-). Było super tylko czy naprawdę musi tak piździć, że przez 3 dni nawet na molo nie doszedłem?


Kategoria Commuter

Praca Praca

d a n e w y j a z d u 12.00 km 1.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-5.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Merida
Wtorek, 15 lutego 2011 | dodano: 15.02.2011

Dojazdy z poniedziałku i wtorku. Dziś rano przy -8 i porywach lodowatego wiatru byłem bliski zrezygnowania z roweru. A jednak...:)

Fajne jest to, że zatoki mi się wyleczyły!

Jak również to, że przestałem zużywać baterie w lampkach:)


Kategoria Commuter

Dziewicza Góra

d a n e w y j a z d u 49.00 km 20.00 km teren 02:15 h Pr.śr.:21.78 km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-1.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:wheeler
Niedziela, 13 lutego 2011 | dodano: 13.02.2011

Pierwszy raz w tym roku do Puszczy Zielonki. Po śniegu nie ma już ani śladu, miejscami tylko zamarznięte kałuże. No i zmrożone koleiny, na których łatwo o uślizg koła.
Dojazd przez Czerwonak a powrót przez Wierzonkę, Kobylnicę, j. Swarzędzkie i Antoninek. Trening, w trakcie którego przejechałem fragmenty zarówno maratonu Powerade (Murowana) jak i Eski.

trasa:


Na zjeździe czerwonym szlakiem z Dziewiczej (przeciwległy do killera) radzę uważać - leży zwalone drzewo w poprzek całej ścieżki. Na szczęście zdążyłem zahamować i się wypiąć:-).
Fajnie tylko znowu zimno, do tego lodowate wietrzysko ze płn-wschodu. Zimo, daj już sobie spokój:-).

Licznik w tych warunkach oczywiście dał radę tylko do Strzeleckiej...

Good bikes,


Kategoria 20-50

Work

d a n e w y j a z d u 12.00 km 0.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Merida
Piątek, 11 lutego 2011 | dodano: 13.02.2011

Czwartek i piątek. W piątek lało gdy się obudziłem. Już miałem iść na tramwaj ale deszcz przeszedł w kapuśniak i jakoś tak zamiast na przystanek zawędrowałem do piwnicy po mojego mieszczucha:-)


Kategoria Commuter