josip prowadzi tutaj blog rowerowy

SOLID Wilkowice GIGA

d a n e w y j a z d u 69.00 km 69.00 km teren 03:05 h Pr.śr.:22.38 km/h Pr.max:56.00 km/h Temperatura:27.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy:766 m Kalorie: 3211 kcal Rower:Bestia
Niedziela, 26 lipca 2020 | dodano: 28.07.2020

Wyraźnie lepszy występ niż tydzień wcześniej. Myślę, że złożyło się na to kilka czynników - odpocząłem po górach, zrobiłem w tygodniu porządny trening na Dziewiczej na zbliżonym dystansie i z podobną sumą przewyższeń, nie było aż tak upalnie, chmurzyło się, a chwilami nawet popadało, wreszcie - sama trasa nie była aż tak interwałowa jak w Gostyniu.

Ruszałem ponownie z drugiego sektora (efekt przeciętnej jazdy na poprzedniej edycji). Start jedynki opóźnił się o pół godziny, w związku z tym nas puścili zaledwie 3 minuty po nich (nie 15, jak przewiduje regulamin). Od samego początku czułem, że lepiej noga kręci. Szybko znalazłem się w czołowej grupie i jeszcze przed rozjazdem mini zaczęliśmy doganiać zawodników z 1 sektora. Zgadałem się z zawodnikiem Mroza (B. Foltyn), że obaj jedziemy giga i tak razem pocisnęliśmy całą pierwszą pętlę w całkiem niezłym tempie. Po wjeździe na drugie kółko zrobiło się oczywiście o wiele luźniej, a nam wciąż współpraca układała się bardzo dobrze. Niestety, w pewnym momencie łańcuch spadł mi na korbę, musiałem się zatrzymać i kolega mi odjechał. Potem jeszcze raz miałem identyczną awarię, akurat jak jakaś koszulka zaczęła mi migać z przodu na dłuższych prostych. Niby to tylko chwila, ale jednak z rytmu wybija i te pół minuty się traci...Na jakieś 5 km przed metą doszedł mnie jeden zawodnik, ale sił miałem jeszcze całkiem sporo, więc siadłem mu na koło. Zaatakowałem nawet na finiszu, ale chyba ciut za wcześnie - utrzymał się, a potem poprawił. I tak top 30 sprzątnięto mi sprzed nosa:)

Ogólnie zadowolony jestem. Punktów sporo więcej, a zatem na następnym starcie powinien być wreszcie pierwszy sektor, a to sporo zmienia.

Czas: 3:05:12
Open: 31/42, M4: 7/13
Strata do zwycięzcy Open (A. Adamkiewicz): 00:35:35 (7 minut mniej niż w Gostyniu, a jego czas był identyczny)
Strata do zwycięzcy M4 (P. Papież): 00:19:10, do pudła w kategorii - 8,5 minuty (jakieś 2,5%)


Good bikes!


Kategoria 50-100, Maraton, MTB


komentarze
daVe
| 08:06 niedziela, 2 sierpnia 2020 | linkuj Ten sezon tak naprawdę niewiele będzie mówił o formie, bo zbyt wiele zamieszania było/będzie... Trzymam kciuki za kolejne starty!
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa hacwm
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]